Eastern Motorcycle Parts Bearing Spacer without Flanges - 3/4" ID - 4.434"
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
- OEM-style replacement spacers for most applications
- Made in the U.S.A.
This product can expose you to chemicals, including chromium, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
| Replaces Oem Part Numbers | 43605-78 |
|---|---|
| Vendor Part Number | A4360578 |
| Package Height | 1.06 |
| Package Length | 6.14 |
| Package Width | 1.53 |
| Brand | Eastern Motorcycle Parts |
| Parts Unlimited # | DS-195404 |
| Color Family | White |
| Base Finish | Raw |
| Color/Finish | Raw |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Inside Diameter | 19,1 mm (3/4") |
| Inside Diameter Imperial | 3/4" |
| Inside Diameter Metric | 19.1 mm |
| Length Imperial | 4.434" |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Style | without Flanges |
| Type | Bearing |
| Unit of Measure | Each |