Eastern Motorcycle Parts Bearing Spacer without Flanges - 25 mm ID - 5-1/4"
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- OEM-style replacement spacers for most applications
- Made in the U.S.A.
This product can expose you to chemicals, including chromium, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
| Replaces Oem Part Numbers | 43905-08 |
|---|---|
| Vendor Part Number | A4390508 |
| Package Height | 1.28 |
| Package Length | 5.5 |
| Package Width | 1.29 |
| Brand | Eastern Motorcycle Parts |
| Parts Unlimited # | 0222-0475 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Raw |
| Color/Finish | Silver |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Inside Diameter | 25 mm (63/64") |
| Inside Diameter Imperial | 63/64" |
| Inside Diameter Metric | 25 mm |
| Length Imperial | 5-1/4" |
| Mounting Position | Front |
| Riding Style | Street |
| Style | without Flanges |
| Type | Bearing |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2017 | Harley-Davidson | 1200 XLCP |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2012 - 2016 | Harley-Davidson | FLD Switchback |
| 2021 | Harley-Davidson | FLH Electra Glide Revival |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHRXS Road King Special |
| 2019 - 2022 | Harley-Davidson | FLHT Electra Glide Standard |
| 2017 - 2019 | Harley-Davidson | FLHTCU Electra Glide Ultra Classic |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHTK Ultra Limited |
| 2017 - 2019 | Harley-Davidson | FLHTKL Ultra Limited Low |
| 2017 - 2021 | Harley-Davidson | FLHTKSE CVO Limited |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHXS Street Glide Special |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2022 | Harley-Davidson | FLHXST Street Glide ST |
| 2020 - 2022 | Harley-Davidson | FLTRK Road Glide Limited |
| 2022 | Harley-Davidson | FLTRKSE CVO Road Glide Limited |
| 2017 - 2019 | Harley-Davidson | FLTRU Road Glide Ultra |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | FLTRXS Road Glide Special |
| 2018 - 2022 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2022 | Harley-Davidson | FLTRXST Road Glide ST |
| 2008 - 2010 | Harley-Davidson | FXD Dyna Super Glide |
| 2008 - 2017 | Harley-Davidson | FXDB Street Bob |
| 2008 - 2014 | Harley-Davidson | FXDC Super Glide Custom |
| 2008 - 2017 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2009 | Harley-Davidson | FXDFSE CVO Dyna Fat Bob |
| 2010 | Harley-Davidson | FXDFSE2 CVO Dyna Fat Bob |
| 2008 - 2017 | Harley-Davidson | FXDL Dyna Low Rider |
| 2017 | Harley-Davidson | FXDLS Low Rider S |
| 2008 | Harley-Davidson | FXDSE2 Screamin Eagle Dyna |
| 2008 - 2017 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | Road King Police FLHP |
| 2008 - 2019 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2017 - 2020 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2009 - 2011 | Harley-Davidson | XL1200L Sportster 1200 Low |
| 2008 - 2012 | Harley-Davidson | XL1200N Sportster 1200 Nightster |
| 2018 - 2021 | Harley-Davidson | XL1200NS Iron 1200 |
| 2008 | Harley-Davidson | XL1200R Sportster 1200 Roadster |
| 2017 | Harley-Davidson | XL1200T SuperLow 1200T |
| 2013 - 2014 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2017 - 2022 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2018 - 2019 | Harley-Davidson | XL1200XS Forty-Eight Special |
| 2008 | Harley-Davidson | XL883 Sportster |
| 2008 - 2009 | Harley-Davidson | XL883C Sportster 883 Custom |
| 2008 - 2010 | Harley-Davidson | XL883L Sportster 883 Low |
| 2011 - 2019 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2009 - 2022 | Harley-Davidson | XL883N Iron 883 |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].