Drag Specialties Axle Washer - Rear - Chrome - ID 3/4"
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- High-quality OEM replacement components
This product can expose you to chemicals, including chromium, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
| Replaces Oem Part Numbers | 6655 |
|---|---|
| Package Height | 1.15 |
| Package Length | 6.1 |
| Package Width | 4.9 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0214-0889 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Features | Width 0.13" |
| Inside Diameter | 19 mm (3/4") |
| Inside Diameter Imperial | 3/4" |
| Inside Diameter Metric | 19 mm |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Rear |
| Outside Diameter | 38 mm (1-1/2") |
| Outside Diameter Imperial | 1-1/2" |
| Outside Diameter Metric | 38 mm |
| Riding Style | Street |
| Unit of Measure | 5 Pack |