Drag Specialties Axle Washer - Front - Chrome - ID 0.52"
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- High-quality OEM replacement components
| Replaces Oem Part Numbers | 7068 |
|---|---|
| Package Height | 0.25 |
| Package Length | 5 |
| Package Width | 4 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0214-2732 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Features | Width 0.10" |
| Inside Diameter | 13,3 mm (0,52") |
| Inside Diameter Imperial | 0.52" |
| Inside Diameter Metric | 13.3 mm |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Outside Diameter | 21,2 mm (0,83") |
| Outside Diameter Imperial | 0.83" |
| Outside Diameter Metric | 21.2 mm |
| Riding Style | Street |
| Unit of Measure | 5 Pack |