Drag Specialties Axle Washer - Rear - Chrome - ID 1"
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- High-quality OEM replacement components
| Replaces Oem Part Numbers | 160051 |
|---|---|
| Package Height | 0.01 |
| Package Length | 0.01 |
| Package Width | 0.01 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0214-2739 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Features | Width 0.24" |
| Inside Diameter | 25,4 mm (1") |
| Inside Diameter Imperial | 1" |
| Inside Diameter Metric | 25.4 mm |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Rear |
| Outside Diameter | 41,33 mm (1,63") |
| Outside Diameter Imperial | 1.63" |
| Outside Diameter Metric | 41.33 mm |
| Riding Style | Street |
| Unit of Measure | 5 Pack |