Custom Dynamics Magic Strobes™ Brake Light Flasher Module - Indian
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Does not fit international models
- Slimline design fits under the seat
- 10 user selectable flash/strobe patterns
- Works with stock LED lights
- Thermal, over current and reverse wiring protection, with built-in short circuit protection
- Plug and play connectors for a simple installation
| Vendor Part Number | MAGICSTROBESISP |
|---|---|
| Package Height | 1.36 |
| Package Length | 8.8 |
| Package Width | 6.5 |
| Brand | Custom Dynamics |
| Parts Unlimited # | 2050-0453 |
| For Make | Indian |
| Height Imperial | 1/2" |
| Length Imperial | 2-1/4" |
| Model | Magic Strobes™ |
| Riding Style | Street |
| Volts | 12 V |
| Watts | 84 W |
| Width Imperial | 1-1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2020 - 2025 | Indian | Challenger |
| 2020 - 2024 | Indian | Challenger Dark Horse |
| 2022 - 2024 | Indian | Challenger Elite |
| 2020 - 2025 | Indian | Challenger Limited |
| 2022 - 2024 | Indian | Chief |
| 2022 - 2024 | Indian | Chief Bobber |
| 2022 - 2024 | Indian | Chief Bobber Dark Horse |
| 2022 - 2024 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2025 | Indian | Chieftain PowerPlus |
| 2025 | Indian | Chieftain PowerPlus Dark Horse 108 |
| 2025 | Indian | Chieftain PowerPlus Limited 108 |
| 2022 | Indian | Pursuit |
| 2022 - 2025 | Indian | Pursuit Dark Horse |
| 2022 - 2025 | Indian | Pursuit Limited |
| 2025 | Indian | Roadmaster PowerPlus Dark Horse 108 |
| 2025 | Indian | Roadmaster PowerPlus Limited 108 |
| 2023 - 2024 | Indian | Sport Chief |
| 2022 - 2024 | Indian | Super Chief |
| 2022 - 2024 | Indian | Super Chief Limited |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].