Custom Dynamics Brake Light Module
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Does not fit international models
- Slimline design fits under the seat
- 10 user selectable flash/strobe patterns
- Works with stock LED lights
- Thermal, over current and reverse wiring protection, with built-in short circuit protection
- Plug and play connectors for a simple installation
| Vendor Part Number | MAGICSTROBESISN |
|---|---|
| Package Height | 1.38 |
| Package Length | 8.3 |
| Package Width | 6.1 |
| Brand | Custom Dynamics |
| Parts Unlimited # | 2050-0454 |
| For Make | Indian |
| Height Imperial | 1/2" |
| Length Imperial | 2-1/4" |
| Model | Magic Strobesâ„¢ |
| Riding Style | Street |
| Volts | 12 V |
| Watts | 84 W |
| Width Imperial | 1-1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2020 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2019 - 2023 | Indian | Chieftain |
| 2019 - 2023 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2020 - 2023 | Indian | Chieftain Elite |
| 2019 - 2023 | Indian | Chieftain Limited |
| 2020 - 2023 | Indian | Roadmaster Dark Horse |
| 2021 - 2023 | Indian | Roadmaster Limited |
| 2020 - 2023 | Indian | Springfield Dark Horse |
| 2021 | Indian | Vintage Dark Horse |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].