Todd's Cycle Handlebar - Moto 2.0 - High - Gloss Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Handlebars will fit any riser with a 1” clamping area
- Slotted for internal wiring
- Aggressive profile
- Motocross style handlebar
- Knurled
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | TD10104B |
|---|---|
| Package Height | 6.25 |
| Package Length | 33 |
| Package Width | 6.25 |
| Brand | Todd's Cycle |
| Parts Unlimited # | 0601-5927 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Center Width Imperial | 5-1/8" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Clamping Width Imperial | 3-1/2" |
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter Imperial | 1" |
| End Rise Imperial | 4-1/2" |
| Features | Cable Throttle Application |
| Handlebar Diameter Imperial | 1" |
| Height Imperial | 4-1/2" |
| Material | Stainless Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 2-3/8" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | High |
| Width Imperial | 29-1/2" |
| Unit of Measure | Each |