Raceline Wheels Spacer - 15" Beadlock Ring - 16 Hole - Kit
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Includes 4 pieces to complete one UTV wheel
- Purchase of 4 kits required to replace a complete set.
| UPC | 682108301168 |
|---|---|
| Vendor Part Number | RBL15UTVSPACER16H |
| Package Height | 1.06 |
| Package Length | 10.94 |
| Package Width | 3.54 |
| Brand | Raceline Wheels |
| Parts Unlimited # | 0220-0042 |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Features | For 15" Wheel |
| Riding Style | UTV |
| Style | 16 Hole |
| Thickness | 3,18 mm (1/8") |
| Thickness Imperial | 1/8" |
| Thickness Metric | 3.18 mm |
| Type | 15" Beadlock Ring |
| Unit of Measure | Kit |