Performance Tool Socket - Spark/Plug - 14 mm
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
- Socket openings are designed to reduce fastener rounding
- Large stamping for quick identification
This product can expose you to chemicals, including chromium, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
| Vendor Part Number | W38166 |
|---|---|
| Package Height | 0.78 |
| Package Length | 5 |
| Package Width | 2 |
| Brand | Performance Tool |
| Parts Unlimited # | 3801-0341 |
| Application | Engine |
| Attachment Size | 14 mm |
| Color/Finish | Chrome |
| Drive Size Imperial | 3/8" |
| Measurement System | Metric |
| Overall Length Imperial | 2-9/16" |
| Riding Style | Watercraft |
| Unit of Measure | Each |