LA Choppers Nice Curves Ape Hanger Handlebar - 1-1/4" Diameter - 12" Rise - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Requires special risers and clamps; features 3-1/2" on-center knurling.
- Drilled for internal wiring, notched for electronic throttle and work with hydraulic clutch setups
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | LA734112B |
|---|---|
| Package Height | 7.4 |
| Package Length | 36.7 |
| Package Width | 18.91 |
| Brand | LA Choppers |
| Parts Unlimited # | 0601-4040 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Center Width Imperial | 7-1/2" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Color/Finish | Gloss |
| End Rise Imperial | 12" |
| Features | Knurled Center |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Pullback/Sweep Imperial | 7" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Nice Curves |
| Width Imperial | 32" |
| Unit of Measure | Each |