LA Choppers 1-1/4" Old School Handlebar - Narrow Z - 1-1/4" - 10" - Chrome
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Made with high-strength 1-1/4" diameter steel tubing
- TIG welded for strength; welds polished for seamless appearance
- Drilled for internal wiring
- Made in the U.S.A.
- Not for use with stock risers and handlebar clamp/gauge mount on XL 883C/1200C models
| Vendor Part Number | LA730710 |
|---|---|
| Package Height | 5.25 |
| Package Length | 34.25 |
| Package Width | 14 |
| Brand | LA Choppers |
| Parts Unlimited # | 0601-2299 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Center Width Imperial | 6" |
| Color/Finish | Chrome |
| End Rise Imperial | 10" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 3" |
| Riding Style | Street |
| Style | Standard |
| Type/Bend | Z-Bar |
| Width Imperial | 27" |
| Unit of Measure | Each |