Eastern Motorcycle Parts Spacer Shim - Wheel Bearing - Kit
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- OEM-style replacement shims for most applications
- Made in the U.S.A.
| Replaces Oem Part Numbers | 43290-82, 43290-91, 43291-82, 43292-82, 43293-82, 43294-82 |
|---|---|
| Vendor Part Number | A43295SET |
| Package Height | 0.35 |
| Package Length | 3.5 |
| Package Width | 2.16 |
| Brand | Eastern Motorcycle Parts |
| Parts Unlimited # | 0222-0249 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Raw |
| Color/Finish | Raw |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 0,10 mm (0,004") |
| Thickness Imperial | 0.008" |
| Thickness Metric | 0.05 mm |
| Type | Wheel Bearing |
| Unit of Measure | Kit |