Drag Specialties Axle Nut - Front - Chrome - 1/2"-20 Thread
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- High-quality OEM replacement components
| Replaces Oem Part Numbers | 7956 |
|---|---|
| Package Height | 0.83 |
| Package Length | 4.02 |
| Package Width | 2.52 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0214-2733 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Features | Width 0.43" |
| Inside Diameter Imperial | 0.45" |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Outside Diameter Imperial | 3/4" |
| Outside Diameter Metric | 19 mm |
| Riding Style | Street |
| Unit of Measure | Each |