Custom Dynamics Magic Strobes™ Brake Module - Trunk - Indian
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- 10-user selectable flash/strobe patterns
- Over-current/thermal/short circuit/reverse wiring protection
- 84W, 12V system
- Sealed weather-tight case
- Measure 2.25" L x 1.25" W x .5" H
This product can expose you to chemicals, including chromium, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
| Vendor Part Number | MAGSTROBEINDTP |
|---|---|
| Package Height | 0.94 |
| Package Length | 5.3 |
| Package Width | 4.23 |
| Brand | Custom Dynamics |
| Parts Unlimited # | 2050-0324 |
| Color Family | Red |
| Color/Finish | Red |
| Height Imperial | 1/2" |
| Length Imperial | 2-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Type | Brake Light |
| Volts | 12 V |
| Watts | 84 W |
| Width Imperial | 1-1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2022 - 2024 | Indian | Pursuit Dark Horse |
| 2022 - 2024 | Indian | Pursuit Limited |
| 2015 - 2025 | Indian | Roadmaster |
| 2020 - 2024 | Indian | Roadmaster Dark Horse |
| 2018 - 2024 | Indian | Roadmaster Elite |
| 2021 - 2024 | Indian | Roadmaster Limited |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].