Coastal Moto Wheel - Largo 3D - Rear - Single Disc/with or without ABS - Chrome - 18x7
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- "Cast" one-piece design wheels at a fraction of the cost of billet or forged wheels
- Includes bearings and valve stems installed by Coastal Moto
| Vendor Part Number | 3DLAR187CHTRK |
|---|---|
| Package Height | 10 |
| Package Length | 21 |
| Package Width | 21 |
| Brand | Coastal Moto |
| Parts Unlimited # | 0202-2210 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | Tire Pressure Monitoring System (TPMS) Compatible |
| Disc | Single Disc |
| For Axle Diameter Imperial | 1" |
| For Braking System | with ABS |
| Material | Aluminum |
| Model | Largo 3D |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Rim Diameter | 18" |
| Rim Width | 7" |
| Type | Cast |
| Wheel Size | 18x7 |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2009 - 2025 | Harley-Davidson | FLHTCUTG Tri Glide Ultra |
| 2020 - 2022 | Harley-Davidson | FLHTCUTGSE CVO Tri Glide |
| 2010 - 2011 | Harley-Davidson | FLHXXX Street Glide Trike |
| 2015 - 2025 | Harley-Davidson | FLRT Freewheeler |
| 2023 - 2025 | Harley-Davidson | FLTRT Road Glide 3 |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].