Drag Specialties 1-1/2" "Big" Buffalo Bar - 10" - Gloss Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
- Handlebars for the "biggest fattest" look
- Custom bends for the ultimate in comfort
- Designed for use with 96 and newer style controls and master cylinders
- Optional gauge mounts are available separately
- For use with most '99+ Harley-Davidson models
- Made in the U.S.A.
- Accepts heated grips and hydraulic clutch
| Package Height | 11 |
|---|---|
| Package Length | 33 |
| Package Width | 11.01 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0601-4313 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Color/Finish | Black |
| End Rise Imperial | 9" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/2" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 6-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Style | Dimpled |
| Type/Bend | T-Bar |
| Width Imperial | 31" |
| Unit of Measure | Each |