Paul Yaffe Bagger Nation Handlebar - Monkey Bagger - 10" - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Hand-crafted to fit touring models
- Bars are pre-drilled for easy internal wiring
- Work great with Paul Yaffe's Bagger Nation "Super Clamp" one-piece riser clamp
| Vendor Part Number | H00903 |
|---|---|
| Package Height | 8 |
| Package Length | 38.25 |
| Package Width | 16.4 |
| Brand | Paul Yaffe Bagger Nation |
| Parts Unlimited # | 0601-3353 |
| Color Family | Black |
| Center Width Imperial | 11" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Color/Finish | Black |
| Controls Diameter Imperial | 1" |
| End Rise Imperial | 10" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 9" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Bagger |
| Width Imperial | 34-1/2" |
| Unit of Measure | Each |