Todd's Cycle 1-1/4" Strip Handlebar - FXS - 14" Rise - OEM Top Tree - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- Polished welds
- Slotted for internal or external wiring
- Compatible with hydraulic clutch
- Work with heated grips
- Offer a clean line of sight to the stock mirrors
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | 06012554 |
|---|---|
| Package Height | 5.57 |
| Package Length | 17.95 |
| Package Width | 12.37 |
| Brand | Todd's Cycle |
| Parts Unlimited # | 0601-2554 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Center Width Imperial | 5-1/2" |
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter Imperial | 1" |
| End Rise Imperial | 14" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 4" |
| Riding Style | Street |
| Rise Imperial | 14" |
| Type/Bend | FXS |
| Width Imperial | 29" |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2011 - 2013 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].