PRO PAD Sissy Bar Flag Mount - 5/8" Bar - 6" x 9" Flag
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Polished 304 stainless steel flag mount bolts directly to the bars on most Softails, Sportsters, and Dynas
- Mount, as well as pole, can be easily detached via a small setscrew
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | RFMRDSB5 |
|---|---|
| Package Height | 2 |
| Package Length | 16 |
| Package Width | 4.25 |
| Brand | PRO PAD |
| Parts Unlimited # | 0521-0778 |
| Clamp Diameter Imperial | 5/8" |
| Clamp Diameter Metric | 15.9 mm |
| Color/Finish | Natural |
| Features | Round |
| Length Imperial | 6" |
| Length Metric | 15 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Width Imperial | 9" |
| Width Metric | 23 cm |
| Unit of Measure | Each |