PRO PAD Luggage Rack Flag Mount - 3/8" Round - With 6" X 9" USA Flag
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Excellent alternative to plastic flags that mount on the side of the pack
- Made from high-quality 303 stainless steel with a black powdercoat finish
- Pole is removable to easily change flags or put away for storage
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Includes Allen keys for easy installation
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | BRFMFXD4 |
|---|---|
| Package Height | 1.5 |
| Package Length | 15.5 |
| Package Width | 4.01 |
| Brand | PRO PAD |
| Parts Unlimited # | 0521-1964 |
| Clamp Diameter Imperial | 3/8" |
| Clamp Diameter Metric | 9.5 mm |
| Color/Finish | Blue |
| Features | Round |
| Length Imperial | 6" |
| Length Metric | 15 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Width Imperial | 9" |
| Width Metric | 23 cm |
| Unit of Measure | Each |