PRO PAD Luggage Rack Flag Mount - 1/2" Round - With 6" X 9" Flag
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- High-quality solid 303 stainless steel construction
- Fit 1/2" or 5/8" horizontal round bars commonly found on the Tour Pack luggage rack or detachable air wing rack
- Excellent alternative to plastic flags that mount on the side of the rack
- Mounts extend outward from racks to make a little more room for bags
- 9" or 13" pole with standard cone topper
- Includes American flag
- Includes allen key for easy installation
- Sold each
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | RFMRDHB12 |
|---|---|
| Package Height | 2.19 |
| Package Length | 15.6 |
| Package Width | 4.49 |
| Brand | PRO PAD |
| Parts Unlimited # | 0521-1258 |
| Clamp Diameter Imperial | 1/2" |
| Features | Round |
| Length Imperial | 6" |
| Length Metric | 15 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Width Imperial | 9" |
| Width Metric | 23 cm |
| Unit of Measure | Each |