PRO PAD Folding Flag Mount - 5/8" Round - USA
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Bolts directly to bar on Harley-Davidson Tour Pack racks on most classics
- Folds down easily to avoid poking a hole in bike cover; push-button places mount in folded position, solid stainless pin locks mount in upright position
- Made of polished stainless steel
- Includes an American flag
- Other flags also available, sold separately
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | RFMFLD5 |
|---|---|
| Package Height | 1.9 |
| Package Length | 15.62 |
| Package Width | 4.07 |
| Brand | PRO PAD |
| Parts Unlimited # | 0521-0422 |
| Clamp Diameter | 15,9 mm (5/8") |
| Clamp Diameter Imperial | 5/8" |
| Clamp Diameter Metric | 15.9 mm |
| Color/Finish | Red |
| Features | Round |
| Height Imperial | 9" |
| Height Metric | 23 cm |
| Length Imperial | 6" |
| Length Metric | 15 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Position | Rear |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Width Imperial | 9" |
| Width Metric | 23 cm |
| Unit of Measure | Kit |