PRO PAD Flag Mount - 5/8" Bar - 10" x 15" Flag
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
Out of stock
- Excellent alternative to plastic flags that mount on the side of the pack
- Made from high-quality 303 stainless steel with a black powdercoat finish
- Pole is removable to easily change flags or put away for storage
- Includes an American flag
- Other flags also available; sold separately
- Includes Allen keys for easy installation
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | RFMFXD515 |
|---|---|
| Package Height | 1.77 |
| Package Length | 15.76 |
| Package Width | 4.09 |
| Brand | PRO PAD |
| Parts Unlimited # | 0521-0437 |
| Clamp Diameter Imperial | 5/8" |
| Clamp Diameter Metric | 15.9 mm |
| Color/Finish | White |
| Features | Round |
| Length Imperial | 10" |
| Length Metric | 25.5 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Type | Trunk/Luggage Rack |
| Width Imperial | 15" |
| Width Metric | 38 cm |
| Unit of Measure | Each |