Paul Yaffe Bagger Nation Handlebar - Sport - Chrome
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Low, sleek design based on the famous Monkey Bar line
- Drilled for internal wiring
- Notched for throttle-by-wire applications
- Will also fit most '84-'17 models with 3-1/2" on-center risers (except Springers, FLT/FLHT and XL 883C/1200C models)
| Vendor Part Number | H00929 |
|---|---|
| Package Height | 7.5 |
| Package Length | 37.5 |
| Package Width | 16.51 |
| Brand | Paul Yaffe Bagger Nation |
| Parts Unlimited # | 0601-2368 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Center Width Imperial | 9" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Color/Finish | Chrome |
| Controls Diameter Imperial | 1" |
| End Rise Imperial | 6" |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 5" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Drag |
| Width Imperial | 34" |
| Unit of Measure | Each |