Motherwell One-Piece Sissy Bar - Gloss Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
Out of stock
- Classic paperclip-style bar bolts directly to fender struts
- Features 3/4" x .120" DOM round steel tubing
- Beefy profile and clean installation
- Designed to complement two-up and solo seats
- Made in the USA
| Vendor Part Number | MWL220GB |
|---|---|
| Package Height | 13 |
| Package Length | 27 |
| Package Width | 14.01 |
| Brand | Motherwell |
| Parts Unlimited # | 1501-0787 |
| Color/Finish | Black |
| Features | with Black Pad |
| Height Imperial | 21" |
| Material | Steel |
| Pad Height Imperial | 3" |
| Pad Height Metric | 76 mm |
| Pad Width Imperial | 6" |
| Pad Width Metric | 152 mm |
| Riding Style | Street |
| Style | Paper-Clip |
| Type | One Piece |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2022 - 2024 | Harley-Davidson | RH975 Nightster |
| 2023 - 2024 | Harley-Davidson | RH975S Nightster Special |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].