Moose Offroad Wheel - 346X - Beadlock/6 Lug - Front/Rear - Black - 6/5.5 - 15x7 - 5+2
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
| Package Height | 9 |
|---|---|
| Package Length | 17 |
| Package Width | 17 |
| Brand | Moose Offroad |
| Parts Unlimited # | 0230-1565 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Matte |
| Bolt Hole Pattern | 6/5.5 |
| Color/Finish | Matte |
| Load Capacity Imperial | 1300 lb |
| Material | Aluminum |
| Model | 346X |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Riding Style | UTV |
| Rim Diameter | 15" |
| Rim Width | 7" |
| Size | 15x7 |
| Size Apparel | 15x7 |
| Type | 6 Lug |
| Wheel Offset | 5+2 |
| Unit of Measure | Each |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2024 - 2025 | Can-Am | Maverick R |
| 2025 | Can-Am | Maverick R Max |
| 2025 | Can-Am | Maverick R Max X |
| 2025 | Can-Am | Maverick R Max X RS |
| 2025 | Can-Am | Maverick R Max X RS Smart-Shox |
| 2024 - 2025 | Can-Am | Maverick R X |
| 2024 - 2025 | Can-Am | Maverick R X RS |
| 2024 - 2025 | Can-Am | Maverick R X RS Smart-Shox |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].