LA Choppers 1-1/4" Miter-T Handlebar - 12" - Chrome
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
Out of stock
- Made with high-strength 1-1/4" diameter steel tubing
- TIG-welded for strength; welds are polished for a seamless appearance
- 3-1/2" on-center risers
- Drilled for internal wiring
- Accept stock controls
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | LA738612 |
|---|---|
| Package Height | 5.25 |
| Package Length | 34.25 |
| Package Width | 14 |
| Brand | LA Choppers |
| Parts Unlimited # | 0601-2319 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Center Width Imperial | 2-3/8" |
| Color/Finish | Chrome |
| End Rise Imperial | 12" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 3" |
| Riding Style | Street |
| Style | Standard |
| Type/Bend | T-Bar |
| Width Imperial | 28-1/4" |
| Unit of Measure | Each |