LA Choppers 1-1/4" Handlebar - Ape Hanger - 10" - TBW - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- For use in 1" stock-style handlebar clamps
- Accept standard bar grips and controls
- Fit most models with risers 3-1/2" on-center
- Made in the U.S.A.
- Not for use with stock riser and handlebar clamp/gauge mounts on 883C/1200C models
- Accepts H-D OEM heated grips
| Vendor Part Number | LA731010B |
|---|---|
| Package Height | 3.3 |
| Package Length | 12 |
| Package Width | 3.9 |
| Brand | LA Choppers |
| Parts Unlimited # | 0601-2686 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Center Width Imperial | 12" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Clamping Width Imperial | 3-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| End Rise Imperial | 10" |
| Features | Knurled Center |
| Handlebar Diameter Imperial | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 8" |
| Riding Style | Street |
| Rise Imperial | 10" |
| Type/Bend | Ape Hanger |
| Width Imperial | 40" |
| Unit of Measure | Each |