Klock Werks 1" Ergo Bar - Up Bar - Chrome
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Designed to cover a large spectrum of riders and preferred riding positions all with a more relaxed, comfortable wrist position
- Accept stock controls, housings, cables and wiring
- Pre-drilled and slotted for internal wiring; notched for Throttle-By-Wire applications
- Work with HD OEM heated grips
- Made in the U.S.A.
| Vendor Part Number | KWH015005C |
|---|---|
| Package Height | 6.25 |
| Package Length | 41.75 |
| Package Width | 16.26 |
| Brand | Klock Werks |
| Parts Unlimited # | 0601-3006 |
| Color Family | Silver |
| Base Finish | Chrome |
| Center Width Imperial | 14-1/2" |
| Color/Finish | Chrome |
| End Rise Imperial | 13-3/4" |
| Features | Pre-Drilled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1" |
| Pullback/Sweep Imperial | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Ergo Up |
| Width Imperial | 35" |
| Unit of Measure | Each |