ITP Wheel - Momentum - Front/Rear - Black/Milled - 20x6.5 - 4/156 - 4+2.5 (+10 mm)
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Designed to fit today's UTV's and ATV's with closer to OE offset for optimum fitment and performance
- Exclusive "Rock Armor" inner wheel lip to provide unequaled structural integrity
- Features a gloss black with milled edge finish
| Vendor Part Number | 2022745731B |
|---|---|
| Package Height | 8 |
| Package Length | 22.5 |
| Package Width | 22.5 |
| Brand | ITP |
| Parts Unlimited # | 0230-1317 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Bolt Hole Pattern | 4/156 |
| Color/Finish | Gloss |
| Load Capacity Imperial | 1200 lb |
| Material | Aluminum |
| Model | Momentum |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Riding Style | UTV |
| Rim Diameter | 20" |
| Rim Width | 6.5" |
| Size | 20x6.5 |
| Size Apparel | 20x6.5 |
| Wheel Offset | 4+2.5 (+10 mm) |
| Unit of Measure | Each |