ITP Wheel - Momentum - Front/Rear - Black/Milled - 15x7 - 4/110 - 4+3 (+10 mm)
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Designed to fit today's UTV's and ATV's with closer to OE offset for optimum fitment and performance
- Exclusive "Rock Armor" inner wheel lip to provide unequaled structural integrity
- Features a gloss black with milled edge finish
| Vendor Part Number | 1522737731B |
|---|---|
| Package Height | 8.5 |
| Package Length | 17 |
| Package Width | 17 |
| Brand | ITP |
| Parts Unlimited # | 0230-1311 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Bolt Hole Pattern | 4/110 |
| Color/Finish | Milled |
| Load Capacity Imperial | 1200 lb |
| Material | Aluminum |
| Model | Momentum |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Riding Style | ATV |
| Rim Diameter | 15" |
| Rim Width | 7" |
| Size | 15x7 |
| Size Apparel | 15x7 |
| Wheel Offset | 4+3 (+10 mm) |
| Unit of Measure | Each |