Flanders 1" Handlebar - Broomstick - 26" - TBW - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- All handlebars are made of seamless, cold-drawn steel tubing
- Mandrel-bent for accuracy
- Made in the U.S.A.
- Standard handlebars have 3-1/2" centered knurling
| Vendor Part Number | 65048456 |
|---|---|
| Package Height | 0.98 |
| Package Length | 28.23 |
| Package Width | 3.31 |
| Brand | Flanders |
| Parts Unlimited # | 0601-4342 |
| Color Family | Black |
| Center Width Imperial | 0" |
| Color/Finish | Black |
| End Rise Imperial | 0" |
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Handlebar Diameter Imperial | 1" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 0" |
| Riding Style | Street |
| Rise Imperial | 0" |
| Style | Standard |
| Type/Bend | Broomstick |
| Width Imperial | 26" |
| Unit of Measure | Each |