Drag Specialties 1" Touring Handlebar - Ape Hanger - 14" - TBW - Black
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
This product has been discontinued
- Notched for electronic throttle control
- Drilled for internal wiring
- Made in the U.S.A.
| Package Height | 7.36 |
|---|---|
| Package Length | 31.96 |
| Package Width | 16.07 |
| Brand | Drag Specialties |
| Parts Unlimited # | 0601-1221 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Center Width Imperial | 10" |
| Clamping Diameter Imperial | 1" |
| Color/Finish | Gloss |
| Controls Diameter Imperial | 1" |
| End Rise Imperial | 15" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Handlebar Diameter Imperial | 1" |
| Height Imperial | 15" |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep Imperial | 11" |
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Ape Hanger |
| Width Imperial | 32" |
| Unit of Measure | Each |