Bobster Swift Sunglasses - Matte Black - Interchangeable Lenses
- Lightweight with easy interchangeable lenses
- Small snap levers on each temple of the frame allows for quick lens changing
| UPC | 642608050324 |
|---|---|
| Vendor Part Number | BSWF001 |
| Package Height | 3.25 |
| Package Length | 7.75 |
| Package Width | 3.75 |
| Brand | Bobster |
| Parts Unlimited # | 2610-1269 |
| Color Family | Black |
| Base Finish | Matte |
| Display Color/Finish | Matte Black |
| Display Lens Color/Finish | Smoke |
| Features | Shatter Resistant |
| Frame Width | 141 mm |
| Lens Height | 39 mm |
| Lens Width | 65 mm |
| Model | Swift |
| Riding Style | Street |
| Size Group | Adult |
| Temple Width | 115 mm |
| Unit of Measure | Each |