S&S Cycle Cylinder Kit - 4.375" Stroke - Wrinkle Black w/Highlights - M8
STILL NOT SURE ABOUT FITMENT?
LET US HELP
- 4.250" bore
- Updated profile with stock bolt pattern 4.840"
- Not for 121" CVO models.
Not Legal For Sale Or Use In California On Any Pollution Controlled Motor Vehicle or Carb Compliant.
| Vendor Part Number | 9100625A |
|---|---|
| Package Height | 10 |
| Package Length | 19 |
| Package Width | 15 |
| Parts Unlimited # | 0931-1191 |
| Bore Size Imperial | 4.25" |
| Brand | S&S Cycle |
| Color/Finish | Highlighted Fins |
| Riding Style | Street |
| Stroke Length (in) | 4.375" |
| Unit of Measure | Kit |
| YEAR | MAKE | MODEL |
|---|---|---|
| 2018 - 2020 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2018 - 2019 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2018 - 2021 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2018 - 2024 | Harley-Davidson | FLSB Sport Glide 107 |
| 2018 - 2021 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2018 - 2020 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2018 - 2019 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 107 |
| 2018 - 2019 | Harley-Davidson | FXFB Fat Bob 107 |
| 2018 - 2020 | Harley-Davidson | FXLR Low Rider 107 |
| 2020 - 2024 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
Fitment Disclosure
For reference only, please consult your owner’s manual to confirm your fitment.
General Safety Warning
Failure to follow the manufacturer's recommendations and requirements can cause product failure resulting in serious injury or death. While effort has been taken to collect accurate fitment information, 43 Moto accepts no liability for loss or damage resulting from errors or omissions. If you believe any of the information provided is erroneous, please email [email protected].